• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/AkasGuvenlikSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326061283
  • https://twitter.com/AKASGuvenlik
  • https://www.instagram.com/akas_guvenlik/

 akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik             akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik


Haberler
Toki Halkalı Bezirganbahçe Konutları Kameraları değiştirildi.

Çağdaş Akademi Çocuk Yuvası Kamera Sistemi Kuruldu.

Deniz Yıldızı Ana Okulu Kamera Sistemi revize edildi.

MacFly Tekstil Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Hazlife Tekstil Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Yadigar Kuyumculuk Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Alarmlar Hakkında Bilgiler


Alarm Sistemi Nedir ?


   Alarm Sistemleri; ev veya işyerlerinde yaşanması muhtemel hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlardan haberdar edilmesini sağlayan, tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle çalışan bir elektronik güvenlik sistemidir.


Alarm Sistemini Oluşturan Elektronik Parçalar Nelerdir ?


   Alarm Sistemleri, tamamen sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda kurulduğundan ilk önce alarm sisteminin kullanılacak yere göre ( ev-işyeri ) risk analizi iyi bir şekilde belirlenmeli ve uygun dedökterlerin seçimi yapılmalıdır.

   Bir Alarm Sistemi 5 ana bölümden oluşur.

1- Alarm paneli  : Alarm Sistemini oluşturan tüm ekipmanları üzerinde toplayan ve bunların çalışmasını-kontrol edilmesini sağlayan ünitedir. Elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için akü gibi harici güç kaynağıda takılabilir.


2- Algılayıcılar    : Pır dedektör, Manyetik Kontak, Gaz dedektörü, Duman dedektörü, Beam sensör, Darbe sensörü, İkaz Butonu vb. cihazlardır.

3- Uyarıcılar       : Dış Siren, İç Siren, Flaşör, Telefon Modülü, Gsm Modülü  gibi sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır.

4- Sistem kontrol-kumanda araçları : Yazı ekranlı, Işıklı tuş takımları, uzaktan kumandalar, Telefon vb. araçlardır.

5-  Bağlantı tesisatı : Yukarıda ki tüm ekipmanların alarm paneliyle iletişimi sağlayan kablosuz veya kablolu düzenektir.
 Alarm paneli:

   Alarm panelleri sistemin olmazsa olmazıdır. Çünkü ihtiyacınıza yönelik bütün donanımlar bu panelde toplanır. Alarm Panelleri üzerinde tümleşik olan tuş takımı olduğu gibi harici tuş takımları olan modelleri vardır. Tüm kontroller, alarm sisteminin kurulması, devre dışı bırakılması, yeni donanımların tanıtılması, alarmın devreye girmesiyle içindeki arama modülleri sayesinde belirlenen telefon numaralarını araması vb. özellikler bu panel vasıtasıyla yapılır. Elektrik kesintilerinden etkilenmeden çalışmasını sağlamak için opsiyonel olarak içine akü ilave edilebilir.
Algılayıcılar :  

Pır Dedektörler

   
   Hareket sensör (Pır dedektör) alarm sistemine bağlı olarak çalışan, ortamdaki ısıya ve belli bir hacime kadar ortamdaki  hareketi algıyan dedektördür.Günümüzde, güvenlik sistemlerinde en yaygın olarak kullanılan hareket dedektörleri, pır dedektörleridir. Bu dedektörlerin Kablolu veya kablosuz modelleride vardır. Pır hareket dedektörleri holler, koridorlar gibi genel alanlarda ve odalarda hacimsel koruma sağlamak için kullanılırlar. PIR dedektör koruma alanlarındaki canlı hareketini algılayarak alarm paneline bilgi gönderirler. 12 metre mesafeye kadar algılama yapabilirler. 
   Evcil hayvan (kedi  köpek vb.) bulunduran ev sakinleri veya işyerlerinde hayvan algılamayan özel pır dedektörler de ( encore pet ) modelleride mevcuttur.
Manyetik Kontaklar
   
   Manyetik Kontaklar,kapı, pencere, havalandırma kapağı, kepenkler vb. gibi risk oluşturacak yerlerde kullanılır. İki üniteden oluşan bu kontaklar kapı, pencere gibi açılır kapanır yerlerde karşılıklı takıldıklarından birbirlerinden ayrıldıklarında alarm paneline sinyal göndererek kurulu olan alarm sistemini devreye sokarlar. Manyetik kontakların kablolu ve kablosuz olan modelleri bulunmaktadır.
Duman Ve Gaz Dedektörleri
   Sıklıkla yangın alarm sistemlerinde kullanılsa da; Alarm sistemlerine de rahatlıkla kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere duman ve gaz dedektörleri dumanı veya gazı algılar ve alarm sistemini devreye sokarlar. Genellikle evlerin mutfaklarına ve mümkünse bütün odalarına Gaz veya Duman dedektörü konulması tavsiye edilir. Bu dedektörlerin kullanılması ile eviniz sadece hırsızlık girişimine karşı korunmakla kalmaz aynı zamanda yangın tehlikesine karşı bir yangın alarmı gibi davranır ve sizi uyarır.
Darbe Sensörü

   Darbe sensörleri adındanda anlaşılacağı üzere kapı, pencere, duvar gibi yüzeylerde dışarıdan gelebilecek matkap, hilti, çekiç, balyoz gibi malzemelerin yüzeylerde çıkardıkları hareket dalgalarını algılayarak alarm sistemini aktifleşmesini sağlayan bir cihazdır. Risk analizi yaparken bu sensörüde ihmal etmeyiniz.Uyarıcılar

Sirenler


   Alarm aninda yüksek bir ses çikararak çevredeki kisileri uyarir. Harici (Dış Siren) ve dahili (İç Siren) modelleri bulunur. Harici modelinin mekanin disina, görülebilecek bir yere yerlestirilmesi caydiriciligi artirir. Sireniniz kablolu ise kullanılan kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder. Herhangi bir saldırı için sabote algılayan modelleride mevcuttur. Dahili modeli ise mekanın iç kısmına yerleştirilir.Telefon Modülleri

   Alarm panellerinde opsiyonel seçenek olarak sunulan arama modülleri; Sabit hat arama modülü ve sabit hattın olmadığı durumlarda ise Gsm modülü olmak üzere iki çeşittir. İki modülün bir arada olduğu gibi ayrı ayrı olan modelleride vardır. Bu modüller alarm sistemi faaliyete girdikleri anda alarm panelinin sistemine kaydedilmiş olan telefon numaralarını tek tek arayarak  haber verme görevini yaparlar.

   Alarm Sistemleri iletişim modülleri sizlere haber verdikleri gibi, sizden önce bir Haber Alma Merkezinede bilgi gönderebilirler. Burada diikat edilmesi gereken en önemli ayrıntı; alarmın devreye girmesiyle haber alma merkezine sinyal düşer ve oradaki görevli personel sizi arayarak bilgilendirir ve ne yapmasını istediğinizi sorar. Sizin vereceğiniz cevap üzerine alarm sisteminin kurulu olduğu yere en yakın emniyet gücüne haber vererek polis veya jandarma personelinin olay yerine intikal etmesini sağlar. Bu görüşme trafiğini ve geçecek süreyi göz önünde bulundurmalısınız.


   Alarm Sistemlerinin caydırıcı özelliğe sahip olduğunu asla unutmayın. Alarm Sistemi kullanmanız evinizin veya işyerinizin soyulamayacağı anlmanına gelmemektedir.