• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/AkasGuvenlikSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326061283
  • https://twitter.com/AKASGuvenlik
  • https://www.instagram.com/akas_guvenlik/

 akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik             akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik


Haberler
Toki Halkalı Bezirganbahçe Konutları Kameraları değiştirildi.

Çağdaş Akademi Çocuk Yuvası Kamera Sistemi Kuruldu.

Deniz Yıldızı Ana Okulu Kamera Sistemi revize edildi.

MacFly Tekstil Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Hazlife Tekstil Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Yadigar Kuyumculuk Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Gece Görüşlü IR KameralarGece Görüşlü Ir Kameralar Nedir ?


   Adından da anlaşılacağı üzere kompakt bir şekilde infrared ledleri olan, sabit lensli ve varifocal ( ayarlanabilir ) lensli, kullanılacağı ortama göre çeşitli özellikleri olan cctv kameralardır. Tasarımları itibari ile montaj için ekstra malzeme ( lens, montaj ayağı, kamera muhafazası vb. ) gerektirmezler. Üretim standartlarına göre dış ortamlar da rahatlıkla kullanışlıdır. İç ortamlarda oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptirler. Gece Görüşlü Kameraların Kullanım Alanları Ve Faydaları Nelerdir ?

   Ir kameralar özellikle dış ortam kapalı devre kamera sistemi uygulamarında yoğun olarak tercih edilir. IP66 koruma standartına sahip oldukları için suya ve toza karşı dayanıklıdırlar. İhtiyacınıza uygun kameranın seçimiyle her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   Ir Kameralarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus görüntülemek istediğiniz ortama uygun lens ve Ir ledlerin yeterlilik seçiminin yapılmasıdır. Muhtelif Lens  Seçenekleriyle satışa sunulan Ir Kameralarda sabit lensli ( 3,6 mm, 4 mm, 6 mm vb. ) olduğu gibi varifocal yani montaj esnasında ayarlanabilir lensli ( 2,8-12mm, 3,5-8mm vb. ) olanlarıda bulunmaktadır.
 
   
Ir Kameraların montajları yapıldıktan sonra görüntülemek istediğiniz alanın lens ayarları ( zoom, focus ) yapıldıktan sonra sabitlendiği için yönlerinin değiştirilmesi zordur. Ayrıca Ir Kameralar üzerlerindeki sabit Ir Ledleri sayesinde gece görüş özelliğinede sahiptirler. Box Kamerlardaki gibi ayrıca Ir spot almanız gerekmez..

   Analog Kameralarda görüntülenecek yerin ışık miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Standart donanıma sahip cctv kameralarda ışığın yoğun olduğu veya az olduğu yerlerde cisimlerde pikselleşme denilen görüntü bozukluğu oluşabilir. Bunun için Wdr-Dwdr-Blc vb. gibi özellikleri olan kameralar kullanılması bu görüntü bozukluğunu ortadan kaldıracaktır.

   Genel olarak Ir ledli olan kameralar ışık değerinin azaldığı durumlarda görüntü almak için ır ledlerini kullanacağından, ır ledi olmayan box kameralara nispeten enerji ihtiyaçları artacaktır. Bu sebeble güç kaynaklarının seçiminde dikkat etmeniz gerekmektedir. Ir ledli gece görüş kameralarının üzerinde bulunan sensör ışık seviyesinin düşmesiyle ır ledleri faaliyete geçirir. Işık seviyesinin çoğalmasıylada sensör Ir ledleri kapatır. Bu kameralar gün ışığının yeterli olduğu ortamlarda renkli, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda Ir ledleri kullanacağından siyah-beyaz görüntü alınır.

   Gece görüşlü kameralar ekonomik ve kompakt tasarımlarıyla her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.Fakat ihtiyacınıza uygun lens, infrared ledlerin seçimini vb. uzman görüşünden yararlanarak sisteminizi kurmanız daha sağlıklı netiecelere ulaşmanızı sağlayacaktır.
Yukarıdaki kriterler göz önüne alınarak gece görüşlü ir kamera seçimi yapılmalıdır.
Gece Görüşlü Ir Kameralar