• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/AkasGuvenlikSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326061283
  • https://twitter.com/AKASGuvenlik
  • https://www.instagram.com/akas_guvenlik/

 akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik             akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik


Haberler
Toki Halkalı Bezirganbahçe Konutları Kameraları değiştirildi.

Çağdaş Akademi Çocuk Yuvası Kamera Sistemi Kuruldu.

Deniz Yıldızı Ana Okulu Kamera Sistemi revize edildi.

MacFly Tekstil Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Hazlife Tekstil Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Yadigar Kuyumculuk Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Speed Dome KameralarSpeed Dome Kameralar Nedir ?

   Speed Dome Kameralar cctv kamera güvenlik sistemleri içerisinde en gelişmiş özelliklere sahip olan kameralardır. Profesyönel Kamera çeşidir. Kompakt tasarıma sahip olan Speed Dome Kameralar; Ptz motorları sayesinde aşşağı-yukarı, sağa-sola kumanda edilebilen, kamera açısı dijital olarak kontrol etme ve zoom yapma özelliklerinide barındıran kamera modelidir.

   Ptz motor; ingilizce Pan, Tilt ve Zoom kelimelerinin baş harflerinden alır. Bu motorların özelliklerini açıklayacak olursak,

      Pan,    Kameranın sağa ve sola dönmesini sağlar.
      Tilt,     Kameranın aşşağı ve yukarı hareket etmesini sağlar.
      Zoom, Kameranın lensini yakınlaştırma ve uzaklaştırmasını sağlar.


Speed Dome Kamerların Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir ?
    
   Speed dome Kamerlar profesyönel kullanım ihtiyacının olduğu her alanda rahatlıkla kullanılabilirler. Diğer cctv kameralarına göre maliyetleri yüksek olduğundan ihtiyacınıza uygun özelliklerde ki kamerayı seçmelisiniz. Speed Dome Kameraları; askeri bölgelerde, hastanelerde, havaalanlarında, alış veriş merkezlerinde, fabrikalarda, caddelerde sokaklarda vb. alanlarda üretim standartları gereği yağmur kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeden hem iç hemde dış ortamlarda kullanıma uygundur.

   
   Speed dome kameralar bulunduğu konuma göre sürekli etrafında döndürülebilir veya belirlenmiş hareket ve zoom programı olan preset noktaları sayesinde, bir alarm anında kameraların istenilen bölgeyi göstermeleri sağlanabilir.

   Speed dome kameralarda zoom özelliği 2 yöntemle yapılır. Optik zoom fiziksel olarak lensin bir mikro motor ile hareketiyle sağlanır. 36 zoom optik yakınlaştırma yapabilen kameralar üretilmiştir. Digital zoom ise kamera yazılımı sayesinde gerçekleşir. Digital zoom gerçek bir yakınlaştırma olmadığı için görüntüde dağılmalar oluşur.


   Speed Dome Kamera ihtiyacınızı belirlerken; Lens, çözünürlük, ptz özelliklerine, ır ledlerin sayısı vb. kriteleri iyi belirlemelisiniz. Çünkü speed dome kameralar diğer kamerlara göre fiyatları yüksektir. Böyle bir çalışma yaparken muhakkak uzman görüşünden faydalanmalısınız.


Speed Dome Kameralar