• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/AkasGuvenlikSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326061283
  • https://twitter.com/AKASGuvenlik
  • https://www.instagram.com/akas_guvenlik/

 akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik             akas, japon dynamic, japondynamic, alarm, kamera, hırsız alarmı, yangın alarmı, kameragüngören, alarmgüngöre, güvenlik, bağcılar, esenler, güngören, hırsız, soygun, polis, jandarma, sire, araç, takip, pdks, mylock, diafon, anfi, ses, müzik


Haberler
Toki Halkalı Bezirganbahçe Konutları Kameraları değiştirildi.

Çağdaş Akademi Çocuk Yuvası Kamera Sistemi Kuruldu.

Deniz Yıldızı Ana Okulu Kamera Sistemi revize edildi.

MacFly Tekstil Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Hazlife Tekstil Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Yadigar Kuyumculuk Alarm Sitemi & Güvenlik Kamera Sistemi Kuruldu.

Kayıt Cihazları (DVR)


Dvr Kayıt Cihazı Nedir ?


   İngilizce Digital Video Recorder( Sayısal görüntü kaydedici ) terimlerinin baş harflerinden alan bir cihazdır. DVR Cihazlar, kameralardan alınan görüntülerin kaydedilmesini, izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan cihazlardır.  İhtiyacınıza göre 4 kanal, 8 kanal, 16 kanal, 32 kanal ve 64 kanal olan modelleri vardır.Başka bir deyişle en fazla 4 kameranın veya 8 kameranın veya 16 kameranın veya 32 kameranın veya 64 kameranın takılabildigi modelleri vardır. Modellerine bağlı olarak ses girişlerininde olduğu modelleride bulunmaktadır.


Dvr Kayıt Cihazının Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir ?


   Güvenlik Kamera Sisteminin kurulmasının asıl ve en önemli amacı, riskli bölgelerde oluşması muhtemel olayların kayıt altında tutulması ve istendiği anda bu kayıtların izlenip gerektiğinde hukuki delil olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Bu amaçla Dvr kayıt cihazları bu 
isteklerinizi karşılayan cihazladır ve ihyacınız doğrultusunda doğru seçimin yapılması önemlidir.

   Dvr kayıt cihazları; analog kamera sistemlerinin en önemli bileşinidir. analog kamera görüntülerin kaydedilmesi ve izlenebilmesi için ihtiyacınıza uygun harddiskin de dvr kayıt cihazının içine monte edilmesi gerekmektedir. Harddisk seçiminde kamera sayısına bağlı olarak sisteminiz için uygun olan ve geriye dönük kayıt izleme süresi isteğinize göre seçim yapılmalıdır.

   Dvr kayıt cihazlarında dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir konuda kayıt sıkıştırma formatının mutlaka H.264 olmasına dikkat etmeliyiz. 
Bu sayede internetten daha akıcı görüntü izleyebildiğiniz gibi, kayıt tutma sürenizide uzatabilirsiniz.  Günümüz standart Dvr'larında resim kayıt çözünürlükleri Qcif, Cif, Hd1, D1, Whd1 Wd1 diye adlandırılan formatlar bulunmaktadır. Cif formatında kayıt yaparken harddiskinizde kayıt süresi uzalırken izlemeye yönelik görüntü kalitesi düşer. D1 formatında ise görüntü kalitesi artarken hardiskinizde daha fazla yer kaplayacağından izleme süreniz azalır.QCIF = 176 x 120 piksel değerindedir.
CIF    = 352 x 288 piksel değerindedir.
Hd1   = 704 x 288 piksel değerindedir.
D1      = 720 x 576 piksel değerindedir.

 Bu sıkıştırma formatlarına ait ekranda izleyebileceğiniz görüntüler aşşağıda ki resimlerdeki gibidir.

  

Qcif çözünürlükteki görüntü boyutu
Cif çözürlükteki görüntü boyutu

D1 çözürlükteki görüntü boyutu


Kayıt formatlarına göre kamera başına harddiskinizde kaplayacakları alanlarda aşşağıdaki gibidir.

QcifCifHd1D1
2,31 Gb6,02 Gb11,58 Gb18,51 Gb
176x120352x240704x240704x480   Dvr kayıt cihazlarında dikkat etmeniz gerekli diğer konuda, kamera başına düşen frame (resim) hızıdır. Gerçek zamanlı izleme ve kayıt yapılabilmesi için kamera başına frame hızı saniyede 25 görüntüyü kayıt ediyor olması gerekmektedir. Bu değerin altında kayıt yapılıyorsa, izleme gecikmeli ( ağır çekim modunda ) olacaktır.  Eğer 4 kanal bir kayıt cihazınız varsa gerçek zamanlı izleme yapmak istiyorsanız  ( 4 x 25 ) frame hızı 100 olmalıdır.

 İhtiyacınıza uygun olan sistemlerin kurulmasında mutlaka uzman görüşünden faydalının.
Dvr Kayıt Cihazı 


Yorumlar - Yorum Yaz